uklidova-firma-praha
605 212 836

Voskování podlah


Voskování podlah je metoda vhodná pro namáhané podlahy bez vlastního lesku. Například ve firemních prostorách, halách, hotelech, školách, tanečních sálech atd. Voskování lze použít na leštěný beton, PVC, linoleum, marmoleum, kameninu, parkety. Na mramor a kameninové podlahy je vhodné i využití DCS metody.

Voskováním se na podlaze vytvoří vrstva, která ochrání podlahu proti poškození a vytvoří lesklý povrch. Je možné užít i matný lesk tam, kde vysoký lesk není žádoucí. Vosk zahlazuje veškeré nerovnosti a póry, podlahy se lépe uklízejí, do pórů se nedostanou nečistoty, které se při běžném úklidu jen těžko odstraňují.

Před nanesením vosku se podlaha hloubkově vyčistí, zbaví se zbytku starého vosku, mastnoty a dalších nečistot. Další důležitou fází je neutralizace povrchu a řádné vyschnutí. Následně se položí dvě až tři vrstvy polymeru.

Nanesený vosk na podlahách vydrží cca 1 rok, záleží na typu a množství zátěže.

Cena pokládky se odvíjí od zvoleného druhu vosku, který se vybírá dle povrchu, provozu a lesku.Jaké jsou přínosy voskování podlah :

  • lesklý nebo matný vzhled
  • prodloužení životnosti podlahy
  • snažší a rychlejší údržba

Nevýhody voskování :

  • časová náročnost metody
  • je nutné strhávat staré vrstvy

High speed


prestižních prostorách je možné použití metody High speed, která spočívá v použití speciálního vosku a v rozleštění poslední vrstvy vosku vysokootáčkovým leštícím strojem. Je tak docílen naprosto kompaktní a vysoce lesklý vzhled podlahové krytiny.


Pokud Vám nefunguje pop up, klikněte zde.