Jak jsem bojovala proti uklízečce

Zdravím všechny, kteří jsi přečtou můj článek. Chci ho psát za sebe a doufám, že Vám pomůže. Píšu za sebe za ženu v domácnosti. Chci Vám napsat o mém boji s touhou zvládnou vše sama a jak to nakonec skončilo.

Než se narodila má dcera představovala jsem si, jak s ní budu hezky doma. Budu mít čas na vaření. Když bude malá, tak bude hodně spinkat a já si zatím vyžehlím nebo se budu věnovat své práci. Nechtěla jsem úplně vypadnout z práce a alespoň pár hodin týdně pracovat.

Když jsem si ale donesla domů svůj uzlíček plný štěstí realita byla naprosto odlišná. Měla jsem velké štěstí moje dceruška krásně spala. A moje plány zbortila má únava. Kdykoliv spala má dcera spala jsem tady. Doma se začalo kupit nevyprané oblečení, někdy kdyby muž nedonesl večeři, tak by jsme byli o hladu.

Hodně jsem se snažila dosáhnot svého přecevzetí. Také jsem se snažila pečovat o domácnost. Vařila jsem podle receptů, ale jídlo tak vůbec nechutnalo a trvalo mi to příliš dlouho. Byla jsem ze sebe naprosto nešťastná. Měla jsem pocit, že pořád uklízím a že doma je neustále neskutečný bordel. Ztrácela jsem naději, že budeme mít doma vůbec někdy uklizeno.

Můj muž byl také nešťastný. Nelíbil se mu nepořádek a viděl, že se trápím s domácností a dalšími úkoly, které jsem si na sebe naložila. Mnohokrát mě přesvědčoval abych ubrala a nabízel svou pomoc. A teď vím, že pro něj nebylo důležité, aby bylo naklizeno. Mnohem více toužil, abych byla s ním a i on mohl dostat mou pozornost a lásku.

Jsem ráda, že můj partner je natolik pečující a často mi nabízel, abych upustila v nárocích na sebe. I přesto všechno trvalo přes rok než mě přesvědčil, abych mu dovolila pustit k nám domů jednu z našich paní uklízeček. Nejdřív jen na zkoušku, jednou týdně. V současné době k nám chodí třikrát týdně. Neměnila bych to.

Jak to cítím teď?

Jako obrovskou úlevu. Teď už mi hlavě neustále nezvoní kontrolka UKLÍZEJ! UKLÍZEJ! a pomohla mi se více věnovat své práci ale hlavně své dceři. Jako další velké pozitivum vnímám, že v uklizeném bytě se mnohem snáze udržuje pořádek a proto se i mě samotné daří lépe vracet věci na své místo. Máme doma nesrovnatelně víc uklizeno než kdykoliv předtím.

Rada nebo spíš přínos pro Vás není objednat si od nás úklid. To rozhodně ne. Ale dovolte si přijmout pomoc. Nemusíme všechno dělat sami. To po nás opravdu nikdo nechce. Chceme to po sobě my. Nejsme dokonalé a ani nikdy nebudeme.

Doufám, že se alespoň na chviličku zamyslíte, zastavíte a

dovolíte si nemuset alespoň jednu věc.

 

Hodně štěstí přeje Bětka

Bulldog uklidy
Vytváříme pro vás perfektní web o úklidových službách! Doufám, že najdete to co hledáte. A když ne, napište nám prosím.
Komentáře